Újabb programokat kínált a FIT Klub októberben
Októberben izgalmas, sokszínű kurzusokkal és új képzési központok bevonásával indult az év a Fiatal Tehetségek Klubjában.

A 6. és 7. évfolyamos csoportok mellett, az új 5. évfolyamos diákok körében is elindultak az ismeretbővítést célzó, hétköznapokon megvalósuló kurzusok. Betekintést nyertek a diákok az önismeret világába, az újraélesztés lépéseibe, a csillagászat tudományába, a fotózás rejtelmeibe, a kommunikáció kihívásaiba, illetve a víz sajátosságainak megismerésébe.

Idén már három új FIT képzési központban is szerveződnek FIT Klub alkalmak, az 5. évfolyamos diákok számára, Dunaszerdahelyen, Kaposváron és Szolnokon is.  

Októberben a dunaszerdahelyi 5. évfolyamos diákok önismereti, személyiségfejlesztő kurzuson vehettek részt, Kocsis Krisztina oktató vezetésével. A diákok játékos módszereken keresztül ismerték meg saját maguk és a környezetük kapcsolatát, belső világukat és az önbizalom kiemelt szerepét életünkben. 

A kaposvári diákokat Szvitán Gábor, a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Sürgősségi Betegellátó Centrumának főorvosa tájékoztatta az életmentés kiemelt fontosságáról. A kurzus során a diákok elsajátították az alapfokú újraélesztés technikáját, a sebkötözés lépéseit, illetve a mentők hívásának folyamatát, izgalmas élménypedagógiai módszereken keresztül. 

 

A szolnoki képzési központ 5. évfolyama egy Téridő-trambulin segítségével, megismerkedett az Univerzum titokzatos oldalával, illetve a csillag körül keringő bolygókkal Szabó Olivér Norton, a FIT Program oktatójának, csillagászának irányításával. Az idő kerekének visszapörgetésével felfedező játékos foglalkozás keretében indultak útnak a diákok a Naprendszer születésének megismerésétől, a Hold megkerülésén át, egészen az égitestek kaotikus ütközéseinek megismeréséig. 

A többi képzési központunkban is menetel tovább a FIT Klub a 6-7. évfolyamos diákokkal, illetve az új 5. évfolyamos tanulók számára is izgalmas kurzusokat tartogat az idei képzési év. 

A marosvásárhelyi 5. évfolyamos diákok a kommunikációs kihívásokkal és eszközökkel néztek szembe Tőkés-Szabó Blanka pszichológus, kommunikációs szakember által. A kurzus során reflektorfénybe került az érthető beszéd és aktív hallgatás fontossága, a kommunikáció kapcsolatokra és a mindennapi életre gyakorolt fontos hatásai, sőt a hatékony kommunikáció alapjainak elsajátítása is. 

Székesfehérváron érdekes kísérleteken, élménypedagógiai eszközökön keresztül ismerkedtek az 5. évfolyamos diákok a vízzel, mint a földi élet egyik legfontosabb elemével, illetve annak sajátosságaival és alkotóelemeivel, Nagy-Réder Dalma FIT-es oktató iránymutatásában. 

 

Csíkszeredában kapcsolatteremtő, csapatépítő foglalkozással indították az új képzési évet a 6-7. évfolyamos FIT Klubos gyerekek visszarázó program keretében Gergely Kata szociális munkás és Vitus Tamás MCC FIT régiókoordinátor vezetésével. A foglalkozás célja a gyerekek vakáció utáni ráhangolódása, a kapcsolatteremtés elősegítése, illetve a személyes kapcsolatok kialakításának építése volt. 

Szegeden pedig a fotós szakma rejtelmeit ismerhették meg testközelből a 6-7. évfolyamos FIT Klubos diákok, melybe Sahin-Tóth István fotográfus, Karikó Katalin, valamint az SZTE és az MCC hivatalos fotósa nyújtott betekintést. A program során a fotókészítés egyedi világának megismerésére, cipősdobozból alkotott fényképezőgép építésére is sor került, de a lesötétített FIT-es termeket fotólaborrá varázsolva, saját fényképeket hívhattak elő a tanulók. 

Vissza