Budapesti képzési központunk FIT Klubos diákjai “A számítógépes játékkészítés alapjai 2.” kurzuson vettek részt, melyet László Gábor szoftverfejlesztő tartott. A korábbi alkalommal a csoport a játéktörténelem és a játékfejlesztési projektfeladatokat ismerhette meg. Az elméleti ismereteket ezúttal a gyakorlatban is kamatoztathatták a diákok, mégpedig saját számítógépes játék készítésén keresztül. A kurzus végére a résztvevő csapatok egy működő, kétdimenziós játékot készíthettek el.
Sepsiszentgyörgyön pedig a médiafogyasztási szokásokat tudatosította interaktív csoportos játékokon és az online, illetve offline világ összehasonlításán keresztül Boldizsár Zeyk Anna, FIT oktató a FIT Klub résztvevőivel. Szó volt hírességekről, a sztársággal járó népszerűség előnyeiről, hátrányairól, betekintettek az interjúkészítés rejtelmeibe, majd a cyberbullying témakörben egy interaktív társasjátékot is kipróbáltak, amihez a diákok elhozhatták a kedvenc kisméretű játékbábuikat.
Hogy honnan és hogyan alakulhat ki a radioaktivitás? Ezt a jelenséget elemezte és járta körül Incze Réka, radioaktivitás tanácsadó a csíkszeredai FIT Klubos tanulókkal. A foglalkozás által konkrét példákat fedeztek fel, illetve összefüggéseket vizsgáltak meg az emberi test, szervezet, egészség és a radioaktivitás között.
A pünkösdi hagyományokat elevenítette fel Török-Varga Eszter néptánc oktató a miskolci diákokkal. Pünkösdnek a magyar néprajzban is komoly hagyománya alakult ki, amely nem feltétlenül kapcsolódik az ünnep vallási mivoltához. A csoport megismerkedett a pünkösdi királyság, pünkösdi királynéjárás fogalmával másnéven a pünkösdöléssel, illetve a népviseleti kultúrába, népi öltözetek világába is betekintést nyertek a tanulók. Felelevenítettek pár pünkösdi hagyományt, népi játékot, és ügyességi próbát tehettek a legények és leányok egyaránt. Az is kiderült, ki volt a legrátermettebb a pünkösdi királyi címre!
A székelyudvarhelyi FIT Klubos foglalkozás a magyar népi motívumok köré épült Gergely Kata, szociális munkás irányításában. Szó volt a leggyakoribb népi motívumok jelentéséről, majd a tevékenység második felében a megszerzett ismereteket gyakorlatba ültetve, a motívumok festését is kipróbálták a résztvevők. Mindezzel célja az volt, hogy a fiatalok nem csupán a népi motívumok világába nyertek betekintést, hanem magukkal tudták vinni egy kis részét a mindennapokba is.
Hiánypótló alkalom, ahol lehetőség nyílt a FIT Klub számára Szekszárdon olyan közlekedésbiztonsági ismeretek megszerzésére, amelyeken akár a diákok testi épsége is múlhat. Mikor biztonságos lelépni az úttestről, ha nincs kijelölt gyalogátkelő? Mit jelentenek a forgalomirányító rendőr karjelzései? Akár gyalogosan, akár kerékpárral közlekedünk, a lényeg, hogy tudjuk a KRESZ alapvető szabályait, amelyekkel ezen az alkalmon megismerkedhettek a gyermekek Molnár Ernő, Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság alezredese által.
Kocsis Krisztina, FIT oktató a szombathelyi FIT Klub tagokkal az önszeretet, önbecsülés, énkép témakörét térképezte fel képkártyák és különböző játékok segítségével. Továbbá játékos, kicsoportos formában a kártyán feltűntetett kérdések mentén közösen dolgozták fel, hogy a belső világukat mi mozgatja meg. A kurzus lezárásaként a csoport tagjai 1-1 mondatban fogalmazták meg, hogy milyen gondolatokat visznek haza magukkal.
Zalaegerszegen pedig a két őselem került fókuszba: a tűz és a föld. Ezek fizikai, kémiai és élettani tulajdonságaival ismerkedett a FIT Klub csapata különböző kísérleteken keresztül, Mercs Miriam, FIT oktató vezetésével. Megismerkedtek a tűzgyújtás feltételeivel, melyet a gyakorlatban is bebizonyítottak, megismertek lángfestő anyagokat is, illetve beszéltek az anyagok eltérő gyulladáspontjáról. Új ismeretek sajátítottak el a keverék és a reakcióközeg fogalmáról, megtanulták, hogyan lehet házilag víztisztító berendezést készíteni otthon is megtalálható anyagokból, továbbá benzint oltottak földdel és beszéltek a talaj vízáteresztő képességéről más izgalmas kísérletek mellett.